Agencja Detektywistyczna
Od 16 lat pracujemy dla Państwa.

Wykrywanie podsłuchów

 

Wiele osób bagatelizuje temat podsłuchów, jak również tego, w jaki sposób mogą zostać wykorzystywane informacje zgromadzone za ich pomocą. Jest to niestety mylne i bardzo zgubne myślenie, ponieważ każdy z nas może dysponować pozornie nieistotnymi informacjami, które mogą być z jakiegoś powodu ważne dla osób trzecich. Na działanie podsłuchów mogą być narażone szczególnie przedsiębiorstwa dysponujące poufnymi informacjami, których wyciek może zagrażać kondycji finansowej firmy. Wbrew pozorom podsłuchy nie są stosowane wyłącznie w celu inwigilowania wielkich korporacji, polityków czy gwiazdorów. Temat podsłuchu może dotknąć każdego z nas, doprowadzając do istotnego naruszenia naszej prywatności, jak również zagrażając bezpieczeństwu naszego przedsiębiorstwa.

Podsłuchy w dzisiejszych czasach mogą występować w formie niewielkich nadajników, jak również mogą być zaszyte w urządzeniu służącym z definicji do zupełnie innego celu, np. w komputerze lub telefonie komórkowym – w takiej sytuacji podsłuch jest możliwy dzięki zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania. Podsłuchiwać można także rozmowy telefoniczne w oparciu o różne rozwiązania, a ponadto możliwe jest nasłuchiwanie rozmów odbywających się w określonym pomieszczeniu za pośrednictwem podsłuchów kablowych lub bezprzewodowych. Inwencja twórcza osób stosujących tego typu rozwiązania jest praktycznie nieograniczona, stąd też tylko doświadczone przedsiębiorstwa, posiadające odpowiedni sprzęt są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo pomieszczenia lub zakładu przed wyciekiem informacji.

Na szczęście lub nieszczęście branży, temat podsłuchów i mikrofonów stał się o tyle trudniejszy, że powstają urządzenia bardzo ciężko wykrywalne, o mikroskopijnych rozmiarach, a także takie, które umożliwiają rejestrację dźwięku z bardzo dużych dystansów. Ostatnia z wymienionych grup mikrofonów wymaga zatem odpowiedniej lokalizacji i zabezpieczenia pomieszczeń, w których prowadzone są poufne rozmowy. Kwestia zachowania bezpieczeństwa dotyczy także sposobu przechowywania materiałów i dokumentów o charakterze niejawnym.

Temat podsłuchów jest bardzo szeroki, ponieważ poza fizycznym i technologicznym rozpoznaniem w pomieszczeniach, w których może dojść do instalacji podsłuchu, powinny zostać wprowadzone pewne ograniczenia. Zastosowanie środków ostrożności powinno obejmować ograniczenia w kwestii używanych urządzeń i oprogramowania, co w szczególności powinno dotyczyć urządzeń wnoszonych do firmowych pomieszczeń z zewnątrz. Warmix Detektyw Warszawa posiada szerokie doświadczenie w zwalczaniu tego typu praktyk.

 

BIURO DETEKTYWISTYCZNE

  • PROFESJONALIZM
  • DYSKRECJA
  • DOŚWIADCZENIE
Warmix

Od ponad 16 lat skrupulatnie realizujemy zlecenia, nieustannie podnosząc kwalifikacje. Świadcząc usługi detektywistyczne na pierwszym miejscu stawiamy dyskrecję. Nam możesz zaufać.

O firmie

 

"WARMIX" to doświadczone i godne zaufania biuro detektywistyczne, które powstało w 2003 roku i legitymizuje się koncesją nr: L-0392/03 oraz wpisem do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych nr: RD - 31/2006. Nasza główna siedziba znajduje się w Warszawie, ale ze względu na rodzaj świadczonych usług, podejmujemy się prowadzenia spraw na terenie całej Polski.

 

 

Pracownicy naszej firmy od ponad 14 lat rzetelnie i skrupulatnie realizują wszystkie zlecenia, stale podnosząc swoje kwalifikacje na kursach oraz szkoleniach, kończących się uzyskaniem uprawnień oraz certyfikatów wymaganych przepisami prawa do świadczenia usług detektywistycznych. Jesteśmy profesjonalistami dbającymi o dyskrecję, gdyż wiemy, że prowadzone przez nas sprawy często dotykają najintymniejszych problemów międzyludzkich.

 

Łódzkie Śląskie Lubelskie Małopolskie Zachodniopomorskie