Smartfony towarzyszą nam w codziennym życiu, często bywa tak, że bez nich nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania. Dzięki nim mamy dostęp do wiadomości z całego świata. Należy pamiętać także o tym, że magazynują one nasze ważne oraz prywatne dane personale. Utrata telefonu może być traumatycznym przeżyciem, prowadzącym do sytuacji takich jak kradzież danych, a nawet pieniędzy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W przypadku kradzieży telefonu coraz rzadziej może dochodzić do sprzedawania sprzętu paserom. Uwagę złodziei częściej przykuwa zawartość naszego smartfona niż sam sprzęt, który może zostać łatwo namierzony. Znajdujące się w nim dane stają się więc cenniejszym łupem. Istnieje kilka czynności, które możemy wykonać, aby zabezpieczyć swój telefon przed inwigilacją. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby ktoś mógł naruszyć naszą prywatność. Ważne jest, aby telefon posiadał właściwie zabezpieczony ekran główny za pomocą kodu lub symbolu. Na rynku dostępne są również ekrany prywatyzujące, które blokują przed spojrzeniami osób trzecich i umożliwiają jedynie dostęp do ekranu i wyświetlanych informacji osobie patrzącej na wprost. Dzięki temu nikt nie pozna Twoich danych do logowania na aplikacje bankowe oraz innych newralgicznych informacji. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z szyfrowania danych, coraz popularniejsze stają się tu sieci VPN, które zapewniają bezpieczniejsze przeglądanie sieci.

W jaki sposób zabezpieczyć się przed podsłuchem w telefonie?

Kradzież danych nie tylko może mieć miejsce, gdy zostaniemy pozbawieni swojego telefonu, ale również w przypadku zainstalowania na naszym urządzeniu szkodliwego oprogramowania. Niekoniecznie musi być to złodziej, może być to osoba z najbliższego otoczenia, która chce nieuczciwie przechwycić nasze rozmowy i pozyskać informacje znajdujące się w telefonie, jak chociażby zazdrosny współmałżonek.
Nasz telefon na podsłuchu może zdradzać nietypowe objawy takie jak migotanie ekranu, czy też szybsze wyczerpywanie baterii. Jednak dzieje się to tylko w przypadku amatorskich podsłuchów te bardziej zaawansowane technologicznie są niemal niezauważalne. Zazwyczaj nie wymaga to dużo czasu, dlatego warto na bieżąco pilnować swojego urządzenia mobilnego. Możemy więc być nieświadomie podsłuchiwani przez osoby trzecie, którym nasze poufne dane mogą służyć do szantażu. Nie tylko osoby ze świecznika mogą mieć zainstalowane oprogramowanie szpiegujące na swoich telefonach, ale również osoby prywatne.

Jeżeli podejrzewasz, że również Ciebie może dotyczyć ten problem, koniecznie zgłoś się do renomowanego biura detektywistycznego Warmix. Nasi wyszkoleni technicy komputerowi potrafią skutecznie namierzyć i zneutralizować oprogramowanie podsłuchowe umieszczone w Twoim urządzeniu mobilnym. Podczas swojej pracy wykorzystujemy profesjonalny sprzęt, a doświadczenie naszych pracowników sprawia, że są oni w stanie wykryć wszystkie znane podsłuchy.

Zaufali nam

logo IBM
logo Biedronka
logo Lilly
logo Toyota
logo Whirlpool
logo Regus
Zapoznaj się z naszym blogiem

Dowiedz się, jak rozwiązujemy zagadki, jakie techniki stosujemy i poznajcie najbardziej zaskakujące przypadki z przeszłości i teraźniejszości.


Sprawdź nasze inne usługi

Poznaj naszą ofertę dodatkową i odkryj, jak możemy pomóc Ci pomóc. Razem ścigamy prawdę!


mapa województw Polski

Obszar działania

Główne biuro detektywistyczne znajduje się w Warszawie, niemniej podejmujemy się prowadzenia spraw z całej Polski, prosimy o kontakt, pomożemy.

Podejmujemy się prowadzeniem spraw na terenie całego kraju


Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej na wszystkie Twoje pytania, Odwiedź również nasze biuro, by opowiedzieć o swoim problemie.

Nasze biuro

ul. Wincentego Rzymowskiego 47
02-697 Warszawa

Formularz kontaktowy