Często zdarza się tak, że pracodawcy nie do końca ufają swoim podwładnym. Ograniczone zaufanie jest jak najbardziej wskazane, ale zdarza się tak, że szefowie znacznie przekraczają granicę kontrolowania. Mogą się oni nawet posunąć, do bezustannego monitorowania i sprawdzania, co pracownicy robią na każdym kroku. Oczywiście dobrze wiedzieć co w danej chwili robi nasz pracownik i czy wywiązuje się z obowiązków służbowych. Gdzie jednak kończy się zwykłe dbanie o losy firmy, a zaczyna się łamanie prawa? Pracodawca może umieścić urządzenie podsłuchowe, które będzie zbierało nawet dane rozmów prywatnych i poufnych informacji.
W świetle prawa praktyki, takie jak podsłuchiwanie i monitorowanie pracowników bez ich zgody, są nielegalne, może za nie grozić kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Jak spróbować samodzielnie wykryć podsłuch w miejscu pracy?

Jeżeli więc mamy podejrzenie, że nasz szef może nas podsłuchiwać, możemy spróbować poszukać urządzeń podsłuchujących na własną rękę. Należy przede wszystkim sprawdzić takie newralgiczne miejsca, jakimi są szafy, biurka, krzesła, czy też kosze na śmieci. Jednakże jest to zadanie bardzo wymagające, gdyż obecne pluskwy są niewielkich rozmiarów i łatwo możemy je przeoczyć. Obecnie podsłuch może znajdować się nawet w długopisie lub innych biurowych pomocach. Na szczęście w tym celu możemy posłużyć się odpowiednią technologią. Do wykrywania podsłuchów mogą więc nam tutaj posłużyć urządzenia, które są dostępne dla każdego, a nie jak wcześniej tylko dla specjalistów. Lokalizatory podsłuchów i detektory pozwalają nam określić sygnał, który jest wytwarzany przez urządzenia szpiegujące. Jednak jakość ogólnodostępnych sprzętów pozostawia wiele do życzenia, biorąc także pod uwagę fakt braku wiedzy i doświadczenia osób które na własną rękę dokonują sprawdzenia, efekt tych działań będzie mało zadowalający.

Podsłuch nie tylko w biurze

Pandemia wirusa covid zmieniła ówczesne postrzeganie naszej pracy. Większość pracodawców zdecydowała się na wprowadzenie możliwości pracy zdalnej. Wszystko możemy wykonywać online. W dobie wszechobecnego modelu pracy zdalnej coraz trudniej było mieć ciągłą kontrolę nad poczynaniami pracowników. Istnieje tutaj możliwość zainstalowania specjalnego oprogramowania wykorzystywanego do monitorowania pracy. Jednak muszą one być jasno przedstawione pracownikowi oraz podpisane stosowne dokumenty przez niego, że zgadza się na taką formę śledzenia aktywności w godzinach pracy. Podsłuch może być również zainstalowany jako oprogramowanie szpiegujące, chociażby w służbowym telefonie lub laptopie. Bez odpowiedniej wiedzy informatycznej nie będziemy w stanie określić tego, czy nie jesteśmy inwigilowani przez naszego pracodawcę.

Wykrywanie podsłuchów w miejscu pracy – zadanie dla detektywa

Samodzielnie bardzo ciężko będzie nam wykryć nieuczciwe praktyki, jakich może dopuszczać się nasz pracodawca. Podczas tej usługi detektyw może sprawdzić wszystkie newralgiczne miejsca, w których mógłby znajdować się podsłuch. Warto zaznaczyć, że detektywi posługują się profesjonalnym sprzętem, który daje dużo większą pewność na wykrycie podsłuchu niż te, które dostępne są w każdym sklepie. Nie każdy detektyw wykonuje usługę sprawdzenia antypodsłuchowego. Co jednak przewyższa profesjonalnego technika od zwykłej osoby? To, że posiada on wieloletnie doświadczenie i nawet bez specjalistycznego sprzętu jest w stanie szybciej, sprawniej i skuteczniej sprawdzić dane pomieszczenie. Jeżeli chciałbyś dowidzieć się czy Ty również padłeś ofiarą podsłuchiwania, to konieczne skorzystaj z usług detektywa. Doświadczenie agencji detektywistycznych jest nieporównywalnie większe od zwykłego człowieka, gdyż zrealizowały one setki podobnych zleceń. Warmix to jedna z najbardziej doświadczonych agencji detektywistycznych w Polsce, na naszym koncie znajdują się setki przeprowadzonych z sukcesem zleceń. Do naszych kompetencji należą skuteczne namierzanie i neutralizowanie podsłuchów, sprawy rozwodowe, poszukiwanie osób, grafologia, sprawy związane z odszkodowaniami i wiele innych. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że jesteśmy liderem w swoim fachu i współpraca z nami zaowocuje sukcesem.

Zaufali nam

logo IBM
logo Biedronka
logo Lilly
logo Toyota
logo Whirlpool
logo Regus
Zapoznaj się z naszym blogiem

Dowiedz się, jak rozwiązujemy zagadki, jakie techniki stosujemy i poznajcie najbardziej zaskakujące przypadki z przeszłości i teraźniejszości.


Sprawdź nasze inne usługi

Poznaj naszą ofertę dodatkową i odkryj, jak możemy pomóc Ci pomóc. Razem ścigamy prawdę!


mapa województw Polski

Obszar działania

Główne biuro detektywistyczne znajduje się w Warszawie, niemniej podejmujemy się prowadzenia spraw z całej Polski, prosimy o kontakt, pomożemy.

Podejmujemy się prowadzeniem spraw na terenie całego kraju


Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej na wszystkie Twoje pytania, Odwiedź również nasze biuro, by opowiedzieć o swoim problemie.

Nasze biuro

ul. Wincentego Rzymowskiego 47
02-697 Warszawa

Formularz kontaktowy