Audyt bezpieczeństwa to proces oceny oraz analizy istniejących systemów, procedur, praktyk i środków mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w danym środowisku, takim jak firma, dom prywatny, czy system informatyczny. Głównym celem audytu bezpieczeństwa jest identyfikacja potencjalnych zagrożeń, słabości i luk w zabezpieczeniach, a także wskazanie działań naprawczych i ulepszających, które należy podjąć w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Do najważniejszych korzyści audytu bezpieczeństwa należą:

  • Możliwość identyfikacji potencjalnych zagrożeń, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo organizacji lub systemu. Dzięki temu można wcześniej reagować na ewentualne problemy.
  • W przypadku informatycznego audytu bezpieczeństwa, możliwe jest wykrycie słabości w systemach informatycznych, które mogą być wykorzystane przez hakerów do ataków. Taki audyt pomaga uchronić nas przed atakamicybernetycznymi.
  • Audyt bezpieczeństwa pozwala na identyfikację obszarów, w których zasoby są wykorzystywane nieefektywnie lub niewłaściwie. Może to prowadzić do oszczędności i zoptymalizowania działań.
  • Audyt bezpieczeństwa może pomóc w wykryciu luk w zabezpieczeniach danych, co jest kluczowe w zapobieganiu wycieku informacji i utracie poufnych danych.

Audyt cyberbezpieczeństwa

Audyt informatyczny, zwany także audytem IT, polega na przeprowadzaniu działań mających na celu pozyskanie i ocenę informacji dotyczących zasobów sprzętowych, zainstalowanego oprogramowania oraz istotnych licencji na programy. Jego celem jest potwierdzenie, że firma funkcjonuje zgodnie z prawem, korzystając z legalnego oprogramowania, wykorzystuje sprzęt w sposób zgodny z jego przeznaczeniem, a także odpowiednio zabezpiecza poufne dane przed dostępem nieuprawnionych osób. Zatem w przypadku chęci poprawy bezpieczeństwa swojego sprzętu informatycznego, kluczowym narzędziem jest audyt IT.


Skuteczne przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej, stanowi jedną z priorytetowych kwestii dla firm. Oprócz wdrożenia nowoczesnych rozwiązań oprogramowania i zabezpieczeń istotne jest także ocenienie rzeczywistego stanu tych środków. Działaniem, które może wesprzeć ochronę poufnych informacji, jest analiza wykorzystywanych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych. Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa pozwala na dokładną kontrolę i badanie poszczególnych systemów oraz urządzeń. Nawet jeśli wydaje się, że ryzyko kradzieży danych nas nie dotyczy, często okazuje się, że jesteśmy w błędzie, a zaniedbania mogą prowadzić do znaczących strat. Wielu przedsiębiorstwom zagraża nieuczciwa konkurencja, dlatego warto stawić jej czoła i zadbać o właściwą ochronę przed wyciekiem danych.


Innym problemem, z którym przedsiębiorcy mogą się zmierzyć, jest ujawnienie danych osobowych osobom nieupoważnionym lub kradzież takich informacji. W przypadku takich incydentów konieczne jest szybkie działanie, ale dzięki współpracy z ekspertami można skutecznie się z nimi uporać. Analiza konkretnych osób i obszarów pozwala na wyciągnięcie wniosków oraz opracowanie strategii mających na celu rozwiązanie ewentualnych problemów. Nasz wykwalifikowany zespół jest gotów pomóc w różnych przypadkach nieprawidłowości. Specjalista audytu systemów informatycznych po każdym przeprowadzonym audycie tworzy szczegółowy raport zawierający zebrane fakty, które mogą stanowić cenne źródło informacji dla przedsiębiorcy.

Zakres czynności audytu bezpieczeństwa dla osób prywatnych

Nie tylko przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne, szczególnie te piastujące wyższe stanowiska mogą obawiać się o swoją prywatność oraz bezpieczeństwo. Audyty bezpieczeństwa dla podmiotów prawnych i fizycznych umożliwiają porównanie aktualnego stanu z obowiązującymi standardami.


W zależności od ustaleń z klientem zespół specjalistów od audytu bezpieczeństwa przeprowadza regularne obserwacje miejsca zamieszkania, pracy oraz samego klienta podczas codziennych czynności. Obserwacje, zgodnie z preferencjami klienta, mogą obejmować także członków rodziny. Proces obserwacji odbywa się w dyskretny i profesjonalny sposób, z poszanowaniem prywatności obserwowanej osoby.
Jednym z ważniejszych aspektów takiego audytu będzie dokładne sprawdzenie środowiska pracy klienta. Celem wizyty w miejscu pracy jest ocena bezpieczeństwa budynku (lub biura), strategii ewakuacyjnej, dostępności miejsc parkingowych a także tego czy pojazd klienta jest właściwie chroniony.


Warto zdecydować się na audyt bezpieczeństwa, aby jeszcze lepiej chronić swoją prywatność oraz wrażliwe dane, które mogą trafić w niepowołane ręce. Tylko profesjonalni detektywi są w stanie dokonać właściwie przeglądu systemów bezpieczeństwa zarówno w firmie, jak i domu prywatnym.

Zaufali nam

logo IBM
logo Biedronka
logo Lilly
logo Toyota
logo Whirlpool
logo Regus
Zapoznaj się z naszym blogiem

Dowiedz się, jak rozwiązujemy zagadki, jakie techniki stosujemy i poznajcie najbardziej zaskakujące przypadki z przeszłości i teraźniejszości.


Sprawdź nasze inne usługi

Poznaj naszą ofertę dodatkową i odkryj, jak możemy pomóc Ci pomóc. Razem ścigamy prawdę!


mapa województw Polski

Obszar działania

Główne biuro detektywistyczne znajduje się w Warszawie, niemniej podejmujemy się prowadzenia spraw z całej Polski, prosimy o kontakt, pomożemy.

Podejmujemy się prowadzeniem spraw na terenie całego kraju


Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej na wszystkie Twoje pytania, Odwiedź również nasze biuro, by opowiedzieć o swoim problemie.

Nasze biuro

ul. Wincentego Rzymowskiego 47
02-697 Warszawa

Formularz kontaktowy