Nawigacja satelitarna zazwyczaj przynosi dużo pożytku. To za jej sprawą możemy dojechać do obranego przez nas celu. Lokalizatory GPS, czyli urządzenia do namierzenia lokalizacji są tym samym coraz bardziej popularne w dzisiejszym świecie. Coraz częściej lokalizatory GPS stosowane są do znajdowania przedmiotów, pomaga w tym technologia np. Apple air tag. Zastosować możemy tę technologię również do ochrony naszego samochodu przed kradzieżą dzięki możliwości namierzenia naszego pojazdu. Niestety jest to miecz obosieczny i również osoby trzecie dzięki takim rozwiązaniom mogą poznać dokładną lokalizację naszego pojazdu, w takim przypadku konieczne będzie wykrycie urządzeń namierzających GPS.

Kto może chcieć znać lokalizację naszego pojazdu?

Zamontowanie urządzenia namierzającego, nie jest trudną czynnością, w przeciwieństwie do zlokalizowania nadajnika GPS. Dlatego tym bardziej należy uważać, możemy nie zorientować się kiedy tak właściwie lokalizator został podłożony. Wszystkie osoby, które życzą nam źle, mogą chcieć znać miejsce, w które akurat się udajemy. Mogą to być zarówno osoby, które planują okraść nasz dom podczas naszej nieobecności, ale również zazdrosny współmałżonek, który przeczuwa romans. Urządzenia takie wyposażone są w kartę SIM lub inny sposób komunikowania się z nadajnikiem, dzięki czemu może ono wysyłać informacje o położeniu naszego pojazdu, drogą internetową bądź SMSową. Takie urządzenia posiadają również odpowiednie zasilanie w postaci akumulatorów lub pobierają one energię elektryczną z samochodu. Mogą one transmitować dane na żywo lub zbierać informacje w pamięci podręcznej. W przypadku tych drugich konieczne będzie odczytanie karty pamięci przez inne urządzenia, a tym samym osoba podejrzana znów pojawi się w okolicy naszego pojazdu. Należy jednak pamiętać, że śledzenie osób bez ich zgody może skutkować karą pozbawienia wolności do lat 2.

Co zrobić, gdy podejrzewasz u siebie założenie nadajnika GPS?

Kiedy masz poważne obawy o to, że ktoś próbuje namierzyć Twoją lokalizację, należy szybko działać! Niewykryty lokalizator może sprawić, że twoja prywatność, posiadłość, samochód albo nawet twoje życie może znajdować się w niebezpieczeństwie! Możesz samodzielnie spróbować zlokalizować dany lokalizator. Należy w takim wypadku przeszukać takie miejsca jak: bagażnik, schowek, apteczkę, koła, podwozie samochodu oraz pozostałe newralgiczne skrytki.
Możemy się tu zastanawiać jak przygotować się do tego zadania. Wykrywanie lokalizatorów GPS w pojeździe nie jest łatwym zadaniem, ze względu na rozwój technologii stają się one coraz mniejsze dzięki temu dużo trudniej je znaleźć. Możemy tu posłużyć się wykrywaczami lokalizatorów GPS na własną rękę, lecz nie zawsze zapewniają one odpowiedni efekt. Przydatna więc okaże się tu pomoc profesjonalistów z biura detektywistycznego.

Jak WARMIX wykrywa lokalizatory GPS w pojazdach?

Nasz zespół prywatnych detektywów zajmuje się także wykrywaniem lokalizatorów GPS. W swojej pracy używamy najnowocześniejszej technologii, dzięki której odseparowujemy falę od innych emitowanych przez urządzenia sygnałów, dzięki czemu możemy znaleźć urządzenie i je zneutralizować. Jeśli potrzebujesz pomocy lub czujesz się zagrożony, to skontaktuj się z naszym biurem. Pomożemy Ci przywrócić spokój i bezpieczeństwo.

Zaufali nam

logo IBM
logo Biedronka
logo Lilly
logo Toyota
logo Whirlpool
logo Regus
Zapoznaj się z naszym blogiem

Dowiedz się, jak rozwiązujemy zagadki, jakie techniki stosujemy i poznajcie najbardziej zaskakujące przypadki z przeszłości i teraźniejszości.


Sprawdź nasze inne usługi

Poznaj naszą ofertę dodatkową i odkryj, jak możemy pomóc Ci pomóc. Razem ścigamy prawdę!


mapa województw Polski

Obszar działania

Główne biuro detektywistyczne znajduje się w Warszawie, niemniej podejmujemy się prowadzenia spraw z całej Polski, prosimy o kontakt, pomożemy.

Podejmujemy się prowadzeniem spraw na terenie całego kraju


Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej na wszystkie Twoje pytania, Odwiedź również nasze biuro, by opowiedzieć o swoim problemie.

Nasze biuro

ul. Wincentego Rzymowskiego 47
02-697 Warszawa

Formularz kontaktowy